Toerfiets Collectie van Alice Baddeley
10
dagen
4-6 h
/ dag
856 km
7.680 m
7.680 m
National Cycle Network Route 7 (NCN 7) is a 534-mile (860-km) cycling route connecting the port town of Sunderland in England with the Scottish city of Inverness. This multi-day adventure unveils diverse landscapes, including the North Pennines, the Solway Firth, the urban metropolis of Glasgow, the Ayrshire coastline, Loch Lomond, the Trossachs, and the Cairngorms National Park.
Your journey begins in Sunderland and heads westward, eventually reaching the north west of England. From here, you’ll continue northward through Scotland to Inverness, often referred to as 'the gateway to the Highlands.' I’ve divided the route into 10 stages, each finishing in a village, town, or city with various dining and accommodation options, including nearby camping facilities mentioned in the Tour descriptions.
Throughout NCN 7, you’ll pass through towns and villages with easy access to eateries, supermarkets, and bike shops. In the Tour descriptions, I've highlighted any longer stretches where these facilities may be less frequent.
The majority of the route (93%) features smooth, paved surfaces, and about one-third of it is entirely traffic free. Expect extended sections with relatively flat terrain as well as challenging climbs, particularly in the Pennines and mountainous regions of Scotland. Prior multi-day cycling experience is recommended due to an average daily distance of 53 miles (86 km), but I’ve also provided the full route to allow for customisation based on your personal preferences and abilities.
A touring or gravel bike is ideal for this journey, especially for the off-road segments. A road bike is also suitable, although prepare to dismount and walk on the relatively rare stretches of rougher terrain. The route is viable year-round, but most campsites close during the winter, and the shorter, colder days can be challenging. Additionally, cycling over Drumochter Pass (stage 9) in winter is potentially hazardous with weather conditions like icy roads and heavy snowfall. Check the forecast before setting off.
Prepare for an exhilarating cross-country cycling adventure that promises dramatic viewpoints, glimpses of industrial heritage and breathtaking scenery. The route will take you across open moorland, through former collieries, along disused railway trails, flat canal towpaths, sandy coastal paths, tranquil country lanes, and even some fantastic gravel tracks.
Both your start and end points are conveniently close to train stations with direct services to London. Inverness has an added advantage of being served by the Caledonian Sleeper, an overnight train journey linking Euston with the Highlands.
Note that NCN 7 traces sections of other long-distance cycling routes including the ‘C2C’ connecting the eastern and western coasts of England and The Rob Roy Way in the eastern Highlands. For the C2C route check out this Collection: komoot.com/collection/888204
Klaar om te vertrekken? Maak je eigen versie van dit avontuur op basis van de volledige Tour hieronder.
Laatste update: 3 mei 2024
Plan je eigen versie van dit avontuur in de meerdaagse planner op basis van de voorgestelde etappes in deze Collectie.
Als u aan boord gaat van de havenstad Sunderland aan de Noordzee, leidt de eerste etappe van NCN 7 u langs de rivier de Wear richting de North Pennines AONB. Het startpunt ligt op slechts een klein eindje rijden van het centraal station van Sunderland, met verbindingen naar London Kings Cross, Newcastle…
van Alice Baddeley
Fase 2 onthult een uitdagend terrein met aanzienlijke stijgingen en dalingen, die door de westelijke uitgestrektheid van de North Pennines AONB leidt. De reis daalt vervolgens af naar Penrith, gelegen aan de rand van het Lake District, voordat het culmineert in de historische kathedraalstad Carlisle…
van Alice Baddeley
Krijg aanbevelingen over de beste singletracks, bergtoppen en vele andere mooie outdoorplekken.
Begin aan een vlakke fietsdag rond de uitgestrekte Solway Firth van Carlisle naar Dumfries, waarbij je de grens tussen Engeland en Schotland oversteekt.
Je reis begint in Carlisle, waar je de rivier de Eden oversteekt voordat je via Longtown richting Gretna gaat. Gretna is de eerste stad na de Schotse…
van Alice Baddeley
De vierde etappe van uw reis biedt een relatief lange fietsdag gekenmerkt door golvend terrein. De hellingen zijn echter niet al te pittig.
De route begint in Dumfries en voert je langs de Old Military Road naar Castle Douglas, een charmant 18e-eeuws marktstadje met aan de zuidgrens het schilderachtige…
van Alice Baddeley
Etappe 5 presenteert een mix van verkwikkende beklimmingen, adembenemende vergezichten en enkele van de beste wielermogelijkheden van Ayrshire. Het is raadzaam om wat proviand in te slaan voordat je aan je rit begint, want er is maar één eetstop op de route in Maybole – 56 km vanaf het begin.
Vertrek…
van Alice Baddeley
Een groot deel van etappe 6 biedt het plezier van autovrij fietsen, waarbij je een route volgt langs kustpaden en niet meer gebruikte spoorlijnen.
Volg vanaf Ayr de kronkelende kustlijn noordwaarts naar Prestwick, een golfstad waar ook de luchthaven van Glasgow ligt. Als u verder fietst, passeert u de…
van Alice Baddeley
De zevende etappe van NCN 7 biedt een contrast tussen rustig fietsen langs het water over vlak terrein en uitdagende beklimmingen bergop terwijl je door het adembenemende Loch Lomond en Trossachs National Park waagt.
Je begint je reis vanuit Glasgow en volgt het Forth and Clyde-kanaal tot je de monding…
van Alice Baddeley
Etappe 8 volgt de Rob Roy Way, een bekende langeafstandsroute voor zowel wandelen als fietsen, als eerbetoon aan de legendarische Schotse volksheld Rob Roy MacGregor. Deze etappe belooft lange stukken verkeersvrij fietsen, waarbij je voormalige spoorlijnen volgt. Je wordt getrakteerd op een panoramisch…
van Alice Baddeley
Etappe 9 brengt je van de Trossachs naar het uitgestrekte Cairngorms National Park. Deze etappe wordt gekenmerkt door een geleidelijke klim die leidt naar de winderige uitgestrektheid van Drumochter Summit. Hoewel dit de langste dag van uw reis is, zijn de hellingen relatief zacht, wat zorgt voor een…
van Alice Baddeley
Begin aan het laatste deel van je avontuur terwijl je door het Cairngorms National Park fietst en het Highland Main Line-spoor volgt richting Inverness.
Vanaf Kingussie volgt u de B-weg noordwaarts richting Aviemore. Misschien wilt u genieten van een verfrissende, wilde duik in Feshiebridge, waar het…
van Alice Baddeley
Maak een gratis komoot-account aan om mee te kunnen praten.
Toerfiets Collectie van tristanbogaard
Mountainbike Collectie van Ostbelgien
Mountainbike Collectie van Switzerland Tourism
Hardloop Collectie van Jen & Sim Benson