Wandel Highlight
Het dallandschap is erg mooi om naar te kijken.
Het hele gebied is erg moerassig en er stromen verschillende natuurlijke beekjes doorheen.
Kenmerkend voor het gebied is dat hier de bronnen van vijf beken liggen, waardoor het Schaagbachtal zich heeft kunnen ontwikkelen tot een soortenrijk watergebied. De beek kronkelt door vochtige valleien waarvan de randen tot enkele meters kunnen stijgen.
Een van de bronnen ligt bij Haus Wildenrath ten zuiden van Wildenrath.
Absoluut de moeite waard om te zien!
26 april 2020
Het droompad opent voor wandelaars de schoonheid van de natuur in het Schaagbachtal met verschillende habitats. Met een beetje geluk zie je ijsvogels of vleermuizen. Ten westen van Wildenrath gaat het langs de Schaagbach door het bos richting Birgelen. De overgang tussen de beide beekdalen wordt gevormd door een ongerept boslandschap.
15 augustus 2021
historischer-verein-wegberg.de/files/2019-01-02-rp-online-traumweg-durchs-wilde-schaagbachtal.pdf
aachener-nachrichten.de/lokales/heinsberg/ausgeschildert-neuer-wanderweg-durch-das-wilde-schaagbachtal_aid-34453457
rp-online.de/nrw/staedte/wegberg/wegberg-auf-dem-traumweg-durchs-wilde-schaagbachtal_aid-34958441
"... Wildenrath - een negen kilometer lange rondwandeling leidt door het wilde en romantische Schaagbachtal en het idyllische Birgeler Bachtal.
Allereerst: dit droompad draagt terecht zijn naam. Iedereen die, ongeacht het seizoen, de kracht en schoonheid van de natuur als wandelaar in iets minder dan drie uur wandelen wil ervaren, is goed uitgerust met de "Wilde Schaagbachtal-droomroute". De aantrekkelijke rondwandeling is bijna negen kilometer lang, is niet heel moeilijk en heeft voor natuurliefhebbers veel te bieden. De route is zeer goed bewegwijzerd zodat ook degenen die niet bekend zijn met het gebied niet kunnen verdwalen.
Het begint op de parkeerplaats van Haus Wildenrath. Daar biedt een kaart een overzicht van de route, die ondanks zijn lengte gemakkelijk te wandelen is, omdat hij slechts een paar opvallende hellingen heeft ... "
17 april 2020
Het Schaagbachtal ligt tussen Haus Wildenrath en Schaufenberg
doorlopend natuurgebied. Het is dus begrijpelijk dat de wandelaar
krijgt de beek zelden te zien vanwege de moerassige oevers
zijn niet toegankelijk. Je moet standvastig zijn voor de hele wandelroute
Gebruik schoeisel en wees zeker van uw voeten.
dalheimer.beepworld.de/schaagbachtal-wanderung.htm
Meer informatie op
natur-erleben-nrw.de/natura-2000/regionen-und-gebiete-in-nrw/details/schaagbachtal
15 juli 2020
Door de dijkdoorbraak bij de Biberdamm is er momenteel een omleiding ingesteld - het tracé op het klassieke tracé is momenteel niet mogelijk!
8 mei 2021
Op de een of andere manier spectaculair, hoewel klein. Maar de bomen in het water met de Bieberdamm ervoor zien er magisch uit... of spookachtig... afhankelijk van de situatie.
19 juli 2020
De NABU in het Schagbachtal is mooi maar helaas nu erg bekend en populair....dit leidt er helaas soms toe dat het pad erg druk is.
24 juli 2020
Een van de mooiste secties van deze ronde, maar momenteel helaas afgesloten omdat het pad ondergaat. De bever was waarschijnlijk te gretig.
2 januari 2021
Fantastische wandeling op de premium wandelroute Birgeler Urwald. Alle verdere informatie over de prachtige wandelroute vindt u op: netreisetagebuch.de/birgeler-urwald
18 februari 2021
"... Plots zagen we een watermassa midden in het bos. Toen we dichterbij kwamen, realiseerden we ons dat hier bevers aan het werk waren. Ze hadden een indrukwekkende dam gebouwd ..."
Meer informatie over onze wandeling vindt u op: netreisetagebuch.de/birgeler-urwald
18 februari 2021
Hier is water afgedamd, waardoor de bomen uit het meer lijken te groeien.
1 januari 2021
Let op in de woonwijk bij Haus Wildenrath kunt u nu parkeerkaarten krijgen voor foutparkeren als u buiten de gemarkeerde vakken parkeert.
14 oktober 2021
Goed op de hoogte? Log in om een tip voor andere avonturiers toe te voegen!
Onze aanbevelingen voor Tours zijn gebaseerd op duizenden activiteiten die andere personen met komoot gedaan hebben.