entlang an Spree, Neiße und Oder
Collectie van Al73
13 Tours
57:32 h
841 km
5.480 m
entspannte und familientaugliche Radtour durch den Südosten Deutschlands. Für sehr schöne und preisgünstige Übernachtungen empfehle ich die Homepage: 1nitetent.com
De proloogetappe bracht ons van Potsdam naar Storkow.
De Spree was nog niet zichtbaar, maar de Dahme was een waardige vervanger.
van Al73
Vandaag ontmoetten we de Spree voor het eerst kort na Beeskow. Ze zal ons vergezellen op de volgende etappes tot aan Oberlausitz.
⚠️ Insidertip: het beste vanille-ijs van Duitsland zou in Beeskow te vinden zijn.
De winkel heet Iceguerilla en is gelegen in een klein zijstraatje direct aan de markt. Het…
van Al73
Krijg aanbevelingen over de beste singletracks, bergtoppen en vele andere mooie outdoorplekken.
Na lange reizen door geurige dennenbossen kwamen we in Lübben in het typische Spreewald met zijn toeristische attracties.
We hebben hier ook genoten van de eerste augurken.
van Al73
Veel wegen leiden naar Cottbus en maken de oriëntatie niet altijd gemakkelijk.
In de Spremberger See namen we een uitgebreide badpauze en versterkten ons daarna met een rode douche.
- een echte Brandenburgse vakantie-idylle.
We zetten onze tenten op in de Kochsatreff. (1nitetent.com)
van Al73
Vanuit Spremberg gingen we vandaag richting de Schwarze Pomp en de kolencentrale van Boxberg. Daarna wordt het landschap gekenmerkt door vele vijvers en meren. De bergen van Oberlausitz begroeten je al van verre.
van Al73
De tocht naar de bron van de Spree bij Kottmar maakt deel uit van het mooiste deel van het Spree-fietspad. Al tijdens onze wandeling op de Oberlausitzer Bergweg waren we enthousiast over de glooiende heuvels, de kleurrijke, weelderige bergweiden en de prachtige stadjes met hun vakwerkhuizen.
Oberlausitz is een echte tip
van Al73
De tocht van vandaag naar Görlitz via Zittau werd gekenmerkt door regen en regen. Bij het drielandenpunt moesten we eerst weer eens goed doorkomen om niet tot op de gladde benen nat te worden. De stemming bleef de hele tijd goed en we kijken uit naar de rustdag in Görlitz.
We vonden accommodatie bij Friedericke…
van Al73
Na een fietsrustdag in Görlitz met een wandeling door de stad en Co., gingen we vandaag door de Neißeauen naar Skerbersdorf. We wilden eigenlijk naar Bad Muskau, maar het kleine, pittige buitenzwembad in Skerbersdorf was te uitnodigend om te blijven hangen en te zwemmen.
Een andere tip is de fietserskerk…
van Al73
Onze fietstocht ging vandaag door glooiende weilanden. Langs Bad Muskau met zijn beroemde park, de rozenstad Forst en de zeer indrukwekkende dagbouwmijn Jänschwalde met de rokende schoorstenen van de energiecentrale.
De bestemming van vandaag was de camping aan het meer van Deulowitz - ook wel bekend als de Guben-badkuip.
van Al73
Een echt hoogtepunt van de tour van vandaag was de geplande socialistische stad Eisenhüttenstadt. Een aanrader is de tentoonstelling “Utopia and Everyday Life” over de ontwikkeling en toekomst van deze bijzondere stad.
van Al73
Zeer mooie etappe door de uitgestrektheid van de Oderbruch.
van Al73
Vandaag hebben we onze hoofdroute verlaten en zijn we richting Uckermark gegaan. Ondanks de regen konden we genieten van het geweldige water van de Parsteiner See.
van Al73
Onze laatste etappe passeerde het imposante Chorin-klooster en eindigde stipt om 13:53 op het treinstation in Eberswalde.
van Al73
Wandel Collectie van Marieke Duchatteau
Hardloop Collectie van Bryan Da Silva
Mountainbike Collectie van Jesko
Wandel Collectie van Chloé Perceval